Турбінна установка

Останнім часом все більше уваги приділяється питанню отримання електричної енергії альтернативними способами. З'являється все більше розробок, пов'язаних з отриманням електричного струму з альтернативних джерел.

Призначення розробки
Корисна модель відноситься до галузі енергетики, а більш конкретно, до турбінних установок для перетворення кінетичної енергії робочого тіла у механічну енергію і може бути використана у складі електростанцій, теплоелектроцентралей, режимних об’єктів, портативних електростанцій приватного призначення тощо.

Короткий опис патенту
В основу запропонованого рішення поставлено задачу створити високоекономічну мобільну турбінну установку для генерації електроенергії, зменшити залежність роботи установки від зовнішніх енергоносіїв за рахунок створення конструктивних можливостей для використання енергії вибуху паливної речовини.
Поставлена задача вирішується за рахунок того, що у турбінній установці, яка складається із турбіни, поєднаної через робочий вал з електрогенератором, та системи приведення у рух турбіни, система приведення у рух турбіни містить механізм детонації палива, підключений до системи приведення у дію механізму детонації, та герметичний корпус, виконаний у вигляді замкненої системи труб.
У запропонованій турбінній установці енергія вибуху паливної речовини приводить у рух робоче тіло, що знаходиться перед турбіною, робоче тіло, обмежене герметичним корпусом, здійснює механічну роботу з обертання лопатей турбіни та через робочий вал приводить у дію електрогенератор.

Переваги пропонованої розробки:
- економність за рахунок того, що в якості пального може бути використана будь яка суміш, яка при детонації вибухає (вугільний пил та повітря, суміш водню та повітря, суміш бензину та повітря, суміш природного газу та повітря, суміш нітрату амонію та повітря, суміш будь-якої вибухової речовини з окислювачем, суміш будь-якої паливної речовини з окислювачем);
- підвищення екологічності внаслідок того, що запропонована конструкція може працювати як система замкнутого типу, у якій згоряє набагато менше кисню ніж при спалюванні газу, вугілля, мазуту, бензину тощо;
- мобільність та незалежність від постійного постачання великих обсягів палива дозволяє розміщувати такі установки біля споживачів електроенергії, уникнути втрат, пов’язаних з транспортуванням електроенергії, витрат, пов’язаних з будівництвом та обслуговуванням ліній електропередач;
- мобільність генерації електроенергії впродовж дня, завдяки можливості швидко збільшувати або зменшувати потужність електростанцій шляхом підключення або відключення додаткових турбінних установок, що працюють від детонації вибухових речовин.

Умови співпраці
Патентовласник розгляне пропозиції та форми співробітництва з потенційними партнерами з ліцензування або впровадження розробки у виробництво.

Теги: 

Категорія каталогу: