Новини

Український школяр створив робота-поводиря для сліпих

Український школяр створив робота-поводиря для сліпих

Столичний школяр Павло Роналдо вирішив полегшити життя незрячим за допомогою сучасних технологій. Юний дослідник працює над винаходом уже три роки та постійно вдосконалює його можливості. Хлопець зазначає, що хоче замінити собаку-поводиря, адже його робот має низку суттєвих переваг.

Винахідництво під час Великої Вітчизняної війни

Винахідництво під час Великої Вітчизняної війни

Відзначаючи День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги), варто згадати рух винахідників і раціоналізаторів у ті непрості часи. Матеріал підготовлено колективом відділу довідково-інформаційного фонду експертизи відділення нормативно-інформаційного забезпечення Укрпатенту.

До 130-річчя з дня народження Георгія Тереверка

До 130-річчя з дня народження Георгія Тереверка

5 травня виповнюється 130 років з дня народження Георгія Тереверка - одного з перших українських планеристів, конструктора-аматора, винахідника. Пропонуємо  ознайомитися з матеріалом, присвяченим життю та звершенням видатного українця.

Нова технологія надрукує будинок за один день!

Нова технологія надрукує будинок за один день

Некомерційна компанія New Story розробила метод 3D-друку одноповерхових будинків із цементу, який допоможе забезпечити якісним житлом мешканців країн, що розвиваються. Адже наразі це дуже гостре питання, що стосується понад одного мільярда людей у світі.

Шановні представники сфери ІВ, наукових та творчих кіл!

Шановні представники сфери ІВ, наукових та творчих кіл!

26 квітня весь світ відзначає Міжнародний день інтелектуальної власності (ІВ). У цьому році Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ) обрала для нього особливу тему – «Рушійна сила змін: жінки у сфері інновацій і творчості». Завдяки цьому ми отримали нагоду ще раз оцінити розум та творчі здібності прекрасної половини людства. Щодня завдяки жінкам у світ приходять нові ідеї та розробки, покликані змінювати його на краще, робити більш безпечним, зручним та комфортним для життя. Величезний вклад жінок ми бачимо в мистецтві: музична індустрія, театральне та кіномистецтво, дизайн та мода, література та живопис щороку дарують нам нові талановиті постаті.

Основним завданням держави в цьому процесі є забезпечення можливостей для розвитку творчих особистостей, надання дієвих механізмів для правової охорони інтелектуальної власності, які сприятимуть поширенню новітніх ідей та розробок, збільшенню когорти молодих творців і винахідників, зростанню науково-технічного й культурного потенціалу країни.

Шановні фахівці з ІВ, науковці й автори! Бажаю вам творчої наснаги, високих результатів, досягнутих як індивідуально, так і в команді. Нехай інноваційна думка шириться Україною й стає міцним підґрунтям для ствердження нашої країни у світі.

З повагою,
Генеральний директор
Державного підприємства
«Український інститут інтелектуальної власності»
Андрій Кудін

Про здоров’я офісних працівників попіклується «розумний» стіл

Про здоров’я офісних працівників попіклується «розумний» стіл

Іспанська компанія Ergon Desk розробила цікавий для робітників офісів стіл, який підлаштовується під кожного працівника: стежить за його здоров’ям, підвищує продуктивність і полегшує командну роботу в колективі.

«Рушійна сила змін: жінки у сфері інновацій і творчості» - тема Міжнародного дня інтелектуальної власності - 2018

Рушійна сила змін: жінки у сфері інновацій і творчості

У цьому році Всесвітня організація інтелектуальної власності в рамках заходів з нагоди Міжнародного дня інтелектуальної власності запрошує розповісти про винахідників і новаторів прекрасної половини людства, які змінюють світ. Пропонуємо вам познайомитися з деякими українками, що знайшли своє покликання у винахідницько-інноваційній діяльності. Матеріал підготовлено колективом відділу довідково-інформаційного фонду експертизи відділення нормативно-інформаційного забезпечення Укрпатенту.

Сторінки