Новини

День дітей-винахідників

День дітей-винахідників

Щороку 17 січня в усьому світі відзначається День дитячих винаходів, або, в іншому перекладі, День дітей-винахідників (Kid Inventors' Day). Прагнення винаходити – це природний стан усіх дітей. Діти – великі творці та вигадники. Вони сприймають навколишній світ не так, як дорослі, тому часом здатні вразити нас своїми творіннями й винаходами! Пропонуємо подивитися на досягнення юних творців майбутнього. Матеріал підготовлений колективом відділу довідково-інформаційного фонду експертизи відділення нормативно-інформаційного забезпечення Укрпатенту.

Науковці створили найекономічніше авто у світі

Науковці створили найекономічніше авто у світі

Студенти з Австралії створили найекономічніший автомобіль у світі та назвали його Violet. Відомо, що на ньому можна проїхати 4 100 км усього за 50 доларів. Її економічність забезпечується електромотором і сонячними панелями. Також в авто є акумуляторні батареї.

Новорічні вогні Едварда Джонсона

Новорічні вогні Едварда Джонсона

На відміну від іграшок, історія сучасної електричної гірлянди почалася відносно недавно. Зараз, у передноворічний час, давайте спробуємо по-новому поглянути на знайомі з дитинства новорічні вогні та захопитися винаходом, зробленим понад століття тому. Пропонуємо до ознайомлення матеріал, підготовлений колективом відділу довідково-інформаційного фонду експертизи відділення нормативно-інформаційного забезпечення Укрпатенту.

Учені створили порошок, який уловлює вуглекислий газ із викидів фабрик та електростанцій

Учені створили порошок, який уловлює вуглекислий газ із викидів фабрик та електростанцій

Науковці з Університету Ватерлоо розробили порошок, який вбирає вуглекислий газ із викидів, що з’являються внаслідок роботи електростанцій і фабрик, на етапі, коли вони ще не потрапили в атмосферу.

Польська бруківка очищує повітря

Польська бруківка очищує повітря

У столиці Польщі тестують бруківку, яка очищує повітря від небезпечних автомобільних викидів. Поки що новітнє покриття поклали на невеликій території в центрі Варшави, але перші позитивні результати вже зафіксовані.

Символ української науки

Символ української науки

27 листопада виповнюється 100 років від дня народження Президента Національної академії наук України академіка Бориса Патона.  Пропонуємо до ознайомлення матеріал про життя та основні досягнення видатного вченого та винахідника. Матеріал підготовлено колективом відділу довідково-інформаційного фонду експертизи відділення нормативно-інформаційного забезпечення Укрпатенту.

Сторінки