Спосіб одержання виливків з металу

Призначення розробки
Даний винахід призначений для застосування в металургії з метою підвищення механічних властивостей виливків, зокрема одержання виливків з однорідною дрібнозернистою структурою по всьому об'єму виливка, що забезпечує підвищену твердість за усім обсягом і удароміцність. При традиційному литті в кокіль підвищена твердість а, отже, висока зносостійкість виливки виходить лише на поверхневому шарі. В результаті зносу поверхневого дрібнозернистого шару тіло, що меле, зношується дуже швидко або розколюється під ударним навантаженням.

Короткий опис розробки
Вказана мета досягається шляхом відцентрового лиття металу в кокіль, з одержанням виливків, що мають вісь обертання, яка включає обертання кокілю та заповнення порожнини кокілю металом. Кокіль обертають з відповідним кутовим прискоренням під час кристалізації металу для здобуття вторинного обертання металу в порожнинах кокілю, навколо осі обертання.

Переваги пропонованої розробки
Спосіб лиття, що пропонується, дозволяє створювати дрібнозернисту структуру металу по всьому об'єму виливки. Тіло, що меле, виходить з однорідною дрібнозернистою структурою по всьому об'єму і повноцінно «працює», поступово зношуючись до кінця, зберігаючи кулясту форму і поверхневу твердість.

Галузь можливого застосування: легка та важка, промисловість, сільське господарство.

Умови співпраці
Патентовласник розгляне пропозиції та форми співробітництва з потенційними партнерами з ліцензування або впровадження розробки у виробництво.

Теги: 

Категорія каталогу: