Спосіб визначення електричних параметрів в шарах атмосфери та іоносфери

Людство на шляху історичного розвитку використовувало різні природні рушійні сили для отримування енергії. Це вітрова енергія – вітрові електростанції; це енергія течії води – гідроелектростанції та великі ГАЕС; теплові станції – ТЕЦ («…спалювати вуглеводні – це все рівно, що спалювати асигнації» Д. Менделєєв); сонячна енергія – сонячні батареї та колектори. Із розвитком науки та технології виникла атомна енергія і атомні електростанції, які мають свої недоліки і ризики (Чорнобиль, Фукусіма).

Спробуємо розкрити більш широко уявлення про атмосферну електрику – в природі ми це спостерігаємо в такому явищі як гроза і виникнення блискавки. Це загадкове явище цікавило людство досить давно. В одній із публікацій «Всеукраїнської технічної газети» було повідомлено, що 6 серпня 1753 року російський фізик Георг Ріхман, досліджуючи атмосферну електрику, загинув від удару блискавки за абсолютно безхмарного неба. Ця загадкова смерть привела до вимоги припинити такі досліди в той час.

В наш час була спроба «спіймати» блискавку у великоємністну установку, такий собі супер конденсатор, який можна було б зарядити блискавкою, а потім використовувати цей заряд як джерело електроенергії. Ця спроба не увінчалася успіхом – адже заряд блискавки був настільки потужним, що руйнував саму установку на початку її дії, зафіксовані величини струму 30-40 кА, інколи досягали до 200 кА.

А навіщо чекати, щоб накопичилася така енергія, якою не можливо людині було б управляти? Логічніше вирушити на зустріч виникненню накопичення заряду в хмарах, адже це весь спектр космічного випромінювання. З іншого боку, на Землі існують окремі області, території, на яких більш за все виникають грозові явища з блискавками. Це, наприклад, «долина гроз» в одному із штатів США – ця долина кореспондується з глибинним розломом земної кори. В Європі застосовуються локаційні станції LINET, які здійснюють локації блискавок кожного дня. У наших сусідів, в Польщі є такі пункти спостереження. В США є файли NASA про погоду із блискавками, до яких мають вільний доступ лише території США. Для других країн – за ринковою ціною.

Патент № 74666 на корисну модель «Спосіб визначення електричних параметрів в шарах атмосфери і іоносфери» зводиться до наступного.

Корисна модель належить до способів вивчення навколоземного простору, а саме – до визначення електричних потенціалів.

Унікальність пропонованого способу полягає у вимірі електричного потенціалу відносно Землі, який досягається шляхом розміщення визначених патентовласником електродів як в середовищі бурової свердловини необхідної глибини та визначеного місця розташування і в атмосфері – на першому етапі субвертикального підіймання до 5-7 км. з допомогою гвинтокрила або керованого аеростату. Зв'язок між електродами та вимірювальними приладами досягається завдяки ізольованим провідниками, які відповідають середовищу їх розміщення. Визначені патентовласником типи провідників дозволяють захистити процес вимірювань від впливу приповерхневого потенціалу Землі для реального визначення різниці потенціалів між глибинним та атмосферними електродами.

У випадку досягнення показників електричних параметрів очікуваного рівня, достатнього для практичного використання в промислових потребах, галузь техніки, до якої належить корисна модель, буде віднесена до нового типу відновлюваного джерела екологічно чистої електроенергії.

Перевагами пропонованої корисної моделі по відкриттю джерела електричної енергії є:
- абсолютна відсутність екологічного забруднення навколишнього природного середовища;
- відсутність потреби у будь-яких енергоносіях;
- менша собівартість отриманої електроенергії порівняно з іншими типами джерел електроенергії.

Витрати на впровадження запатентованої корисної моделі на першому етапі (до висоти 5-7 км.) складають 45 тис. $, необхідний термін впровадження 3 місяці.

Патентовласником розроблені вихідні дані по впровадженню Патенту, серед яких:
- визначення перспективного регіону впровадження;
- визначення місця розташування свердловини;
- використання типів з’єднувальних провідників;
- вимоги до атмосферного електроду;
- місце встановлення глибинного електроду;
- умови підготовки свердловини для проведення вимірювань;
- порядок проведення вимірювань.

Впровадження зазначеного Способу відкриє шлях до нового екологічного джерела електричної енергії.
Потенційним інвесторам патентовласник пропонує співпрацю на договірних умовах аж до набуття інвестором права на співавторство в разі оформлення патенту на джерела енергії нового типу, або передачу всіх прав на запропонований спосіб.

Контактна інформація:
Мельник Володимир Федорович
винахідник, патент № 74666 «Спосіб визначення електричних параметрів в шарах атмосфери і іоносфери»
моб. тел. +380956088253
e-mail sidorenkomelnik.gan@gmail.com

Теги: 

Категорія каталогу: