Автоматична система локалізації вибухів

В місцях вуглевидобутку дуже важливим є наявність систем локалізації вибухів, основне призначення яких полягає в запобіганні руйнування обладнання та подальшого розповсюдження фронту полум'я по гірничих виробках під час горіння метану і/або вугільного пилу.

Призначення розробки
Корисна модель належить до гірничої справи, зокрема до засобів, які забезпечують підвищення рівня безпеки експлуатації гірничих виробок, і може використовуватися як вибухолокалізуючий заслон, в першу чергу, у вугільних шахтах, небезпечних по газу і пилу.

Короткий опис розробки
Корисна модель в порівнянні з аналогами дозволяє підвищити ефективність її роботи при локалізації вибухів, спростити конструкцію системи, знизити її вартість, трудомісткість обслуговування, підвищити зручність експлуатації. Це досягається за рахунок того, що автоматична система локалізації вибухів в газових шахтах містить ємність для вогнегасного порошку для його розпилення і формування пилової хмари-заслону проти поширення полум'я в гірничій виробці. Ємність герметично закривається, до неї через зворотний клапан підведено трубопровід стисненого повітря або азоту і випускний трубопровід, розміщений по контуру виробки і обладнаний кількома випускними патрубками з розпилюючими розтрубами на кінцях. На кожному випускному патрубку встановлений кульовий кран, пов'язаний штоком з жорсткою пластиною, розташованою перпендикулярно до поздовжньої осі виробки з можливістю відкриття кранів при повороті пластин під впливом ударної хвилі вибуху метано-повітряної суміші та/або вугільного пилу.

Переваги пропонованої розробки
Основні переваги системи в порівнянні з аналогами: підвищення надійності локалізації пилових і газових вибухів, зниження капітальних витрат на виготовлення системи, зниження витрат на обслуговування, зменшення опору вентиляційним потокам з поліпшенням діючої вентиляції, забезпечення формування пилової хмари з вогнегасного порошку одним пристроєм незалежно від напрямку надходження вибухової хвилі, виключення вибухових пристроїв для приведення системи в дію, забезпечення захисту від повторних займань та вибухів.

Галузь можливого застосування: гірничі виробки вугільних шахт

Ступінь розробки: науково-дослідна розробка

Необхідний термін для впровадження: ~ 3 місяці
Строк окупності: ~ 1 рік

Умови співпраці
Патентовласник розгляне пропозиції та форми співробітництва з потенційними партнерами щодо впровадження розробки.

Теги: 

Категорія каталогу: