Шахтна азотно-компресорна станція

Глибокі шахти відпрацьовують, як правило, вугільні пласти з підвищеним змістом метану. Кількість метану у пластах впливає на безпеку ведення гірничих робіт і обсяг вуглевидобутку. Небезпечні скупчення метану у гірничих виробках є однією з причин виникнення підземних пожеж і вибухів на шахтах.

Призначення розробки
Корисна модель належить до галузі гірничодобувної промисловості і може бути використана для виробництва газоподібного азоту безпосередньо з шахтної атмосфери для застосування його як носія пневмоенергії в пневмоприводах шахтних інструментів, механізмів, для пневморазриву вугільних пластів при дегазації, а також для суттєвого розширення функціональних можливостей як старих схем в сфері охорони праці, техніки безпеки, локалізації вибухів і гасінні підземних пожеж, так і нових схем.

Короткий опис розробки
Корисна модель забезпечує: постачання споживачів газоподібним азотом низького і/або високого тиску і стиснутого повітря, зниження енерговитрат, підвищення чутливості генераторів азоту до температурного режиму і наявності забруднень у стисненому повітрі, підвищення терміну служби і спрощення конструкції.
Це досягається за рахунок того, що станція містить послідовно з'єднані, через трубопроводи та запірну арматуру, компресор, охолоджувач, систему підготовки стисненого повітря, генератор азоту, змішувач для повітря з підвищеним вмістом кисню, накопичувальну ємність для азоту, пульт керування. В шахтній азотно-компресорній станції застосований адсорбційний генератор азоту. Між генератором азоту і системою підготовки стисненого повітря встановлений ресивер стисненого повітря. На виході адсорбційного генератора азоту - буферний ресивер стисненого азоту, з'єднаний з споживачем та/або з дотискним компресором, та/або з накопичувальною ємністю для азоту.
Таким чином, завдяки зміні основних вузлів існуючої станції і їх компонуванню, шахтна азотно-компресорна станція є універсальною.

Переваги пропонованої розробки
Основні переваги системи в порівнянні з аналогами: розширяє можливості застосування небезпечного для шахтних умов нового носія пневмоенергії – азоту, підвищення надійності локалізації пилових і газових вибухів, зниження капітальних витрат на виготовлення системи, зниження витрат на обслуговування, зменшення опору вентиляційним потокам з поліпшенням діючої вентиляції, забезпечення формування пилової хмари з вогнегасного порошку одним пристроєм незалежно від напрямку приходу вибухової хвилі, виключення вибухових пристроїв для приведення системи в дію, забезпечення захисту від повторних займань та вибухів.

Галузь можливого застосування: гірничодобувна промисловість

Ступінь розробки: науково-дослідна розробка

Необхідний термін для впровадження: ~ 3 місяці
Строк окупності: ~ 1 рік

Умови співпраці
Патентовласник розгляне пропозиції та форми співробітництва з потенційними партнерами щодо впровадження розробки.

Теги: 

Категорія каталогу: