Спосіб надійного з'єднання верхів з низами у взутті

Взуття є предметом першої необхідності та користується постійним попитом серед споживачів всіх вікових категорій. Вітчизняний ринок взуття характеризується різноманітністю асортименту, залежно від використаних матеріалів, фасонів та виробників. Однак, слід зазначити, що сучасний споживач потребує від взуття наявності не тільки привабливого зовнішнього вигляду, але і відповідних споживчих властивостей, зокрема високих експлуатаційних, естетичних, гігієнічних. Надійність взуття залежить як від якості виготовлення матеріалів, сировини, так і від методів кріплення низу взуття, тобто способу з'єднання верху взуття з низом (підошвою).

Призначення розробки
Корисна модель належить до взуттєвої промисловості.

Короткий опис розробки (проблеми, які вирішуються, суть розробки та основні характеристики)
Під час виготовлення взуття використовують наступні способи кріплення низу взуття, а саме: пришивний, клейовий, метод гарячої вулканізації і рідкого формування низу на взутті тощо. Для кріплення пришивним способом застосовують капронові нитки, які стійки до багатократних згинів, розтягування, стирання і дії вологи, забезпечують хорошу утяжку, а також шов характеризується хорошою термо- і гідроізоляцією. Недоліком кріплення є те, що при експлуатації взуття нитковий шов руйнується в результаті перетирання нитки.
Запропонований спосіб кріплення можна назвати прошивним з деякими додатковими операціями. Це спосіб надійного з'єднання верхів з низами взуття, який здійснюють таким чином, що низи з верхами з'єднують швом з двійною ниткою і їх переплетінням. Голкою проробляють отвори, проводячи нитку по центру заздалегідь зроблених у підошві конусних виїмок, тобто відстані між центрами конусних заглибин дорівнюють кроку, який проробляє голка при зшиванні заготовок. Нитка, що проходить зі сторони підошви у всіх місцях, розрізається по середині цієї відстані, діючи на утворені кінці нитки джерелом тепла, яке забезпечує їх розплавлення до межі входження нитки в заготовку, внаслідок чого розплавлена маса заповнює всю конусну виїмку, а охолонувши, маса затвердіває і міцно з'єднується з тією ж ниткою.

Переваги пропонованої розробки
Розробка забезпечує надійне з'єднання верхів з низами, хорошу тепло- і гідроізоляцію, не потребує складного обладнання, великих енергозатрат і матеріалоємності. Виготовлене взуття є легким, гнучким та елегантним.

Галузь можливого застосування: взуттєва промисловість

Умови співпраці
Патентовласник розгляне пропозиції та форми співробітництва з потенційними партнерами з ліцензування або впровадження розробки у виробництво.

Теги: 

Категорія каталогу: