Спосіб будівництва водозбірників на місцевості

Сучасний клімат характеризується підвищенням температури, випаданням потужних дощів, ураганами, які завжди були в природі, однак, на сьогодні набрали більш інтенсивного характеру.
Зокрема, дуже небезпечними є інтенсивні опади, що призводять до затоплення великих площ прирічкових територій та завдають великих збитків населенню цих територій. Тому, в таких умовах, дуже важливими є противоповеневі споруди.

Призначення розробки
Корисна модель належить до будівельної індустрії, зокрема до будівництва водовідвідних, водоосушних систем противоповеневих споруд.

Короткий опис розробки (проблеми, які вирішуються, суть розробки та основні характеристики)
Спосіб будівництва водозбірників на місцевості з метою усунення негативних явищ у кліматі Землі включає будівництво на місцевості секторів, що викладаються з трубок, стінки яких можуть пропускати через себе воду. В заздалегідь пророблені отвори в землі, діаметр яких дорівнює зовнішньому діаметру трубок встановлюються трубки у вертикальному положенні таким чином, що верхній торець, заглушений кришкою з отворами, знаходиться на деякій висоті над землею, скажімо 20-30 см. Вода, натикаючи на встановлену на місцевості таку трубку, проникає через її стінку, накопичуючись в ній.
Водозбірник, з ділянкою шириною 2м і довжиною 10м, яка викладена трубками внутрішнім діаметром 16см і на глибину 1м, де на ширину припадає 10 трубок, на довжину – 50 трубок, тобто весь сектор складається з 500 трубок, може утримувати 10 м 3 води.
Водозбірники можуть розміщуватись на територіях, які ніяк не використовуються, чи використовуються як пасовище для скота.

Переваги пропонованої розробки
Кожна територія входить до басейну тій чи іншій річки і якщо на ній розмістити такі водозбірники, то при випадінні інтенсивних дощів, значна частина затримувалась би ними, а рівень води у річках піднімався б значно менше, що запобігало би затопленню прирічкових місцевостей.
Встановлення водозбірників на місцевості має одну мету - відновлення властивості земної поверхні утримувати більше води, що, в свою чергу, буде сприяти усуванню негативних явищ та позитивно впливати на клімат Землі.

Галузь можливого застосування: топографія, екологія

Умови співпраці
Патентовласник розгляне пропозиції та форми співробітництва з потенційними партнерами з ліцензування або впровадження розробки у виробництво.

Теги: 

Категорія каталогу: