Регульований параметричний стабілізатор струму (варіанти)

Винахід належить до перетворювальної техніки і може бути використаний як джерело регулюваного змінного та постійного струму теоретично необмеженої потужності (від ампер до тисяч ампер і більше) для різних технічних застосувань (зарядка акумуляторних батарей, зварка, гальванопластика, гальваностегія і т.п.).

Розробка спрямована на створення регульованих джерел стабілізованого струму на основі відносно простих схем для різних технічних застосувань з цілим рядом переваг: практично необмежена потужність, стабілізація струму на рівні 10%-15% для всього діапазону зміни навантаження навіть до режиму короткого замикання.

Наукова новизна описуваної розробки полягає в тому що запропонований новий тип перетворювачів електричної енергії в якому виключений з штатних режим холостого ходу що дозволяє максимально спростити силову частину перетворювача (стабілізуючим та регулюючим елементом є ємкість, яка через трансформатор включена послідовно з навантаженням). Пристрої створенні на основі описуваної розробки будуть мати суттєво підвищену надійність оскільки режим короткого замикання для них є штатним і їх як вже було відмічено неможливо буде спалити шляхом замикання вихідних виводів (це було перевірено для виготовлених трьох зразків для зарядки акумуляторних батарей струмом 1-10А).

До переваг відмічених пристроїв слід також віднести довговічність роботи (що також було підтверджено на практиці), простоту в експлуатації та ремонті.

До очікуваних областей застосування слід віднести зварювальну техніку, пристрої для зарядки акумуляторних батарей, гальванопластику, гальваностегію, електропривод з постійним моментом що живиться від джерела струму і т.п.

До очікуваних ефектів від використання розробки слід віднести дешевизну пристроїв створених на її основі, їх довговічність та надійність, широке поле впровадження із-за вищевідзначеного, широкі можливості для модернізації та удосконалення процесів регулювання та перехідних із-за того що основні функції роботи пристрою переведені в систему управління завдяки наявності одного чи декількох напівпровідникових ключів в силовій частині.

До екологічних ефектів описуваних пристроїв слід віднести те що в них немає високочастотної комутації, яка використовується в високочастотних перетворювачах електричної енергії для регулювання вихідних параметрів, а значить і немає від них і електромагнітного випромінювання.

Завдяки вищеописаним перевагам, особливо простоті та надійності і тому що можна суттєво розширити функціональні можливості одному або декільком ключовим елементам в силовій частині, думаю що описувані пристрої будуть мати самий широкий ринок джерел струму з вище відміченими параметрами струму починаючи від долей ампер і вище без принципових обмежень.

Автор розгляне різні пропозиції і форми співпраці з потенційними партнерами щодо ліцензування, продажу, участі у впровадженні розробки, як в Україні, так і за кордоном.

Теги: 

Категорія каталогу: