Хвилевідно – щілинна антена

Винахід належить до галузі радіотехніки, а саме до антен та пристроїв НВЧ, і може бути використаний у складі антенних решіток, або дзеркальних антен, а також у вигляді самостійних антен.

Хвилевідно – щілинна антена – прототип виконана у вигляді відрізка прямокутного хвилеводу, вздовж середини верхньої широкої стінки якого прорізано довгу тонку щілину, перпендикулярно площині якої розташовано металевий штир.

В основу винаходу поставлено задачу вдосконалення хвилевідно- щілиннної антени шляхом того, що металевий штир виконаний у вигляді зрізаної піраміди з площею поперечного перерізу, меншою ніж площа довгої тонкої щілини, а перпендикулярно площині вузької стінки відрізка прямокутного хвилеводу введено діелектричну пластину прямокутної форми, що забезпечує суттєве поліпшення узгодження у діапазоні частот, підвищення рівномірності випромінюваної потужності та спрощує настройку антени.

Введення перпендикулярно площині вузької стінки відрізка прямокутного хвилеводу діелектричної пластини прямокутної форми, а також виконання металевого штиря у вигляді зрізаної піраміди поліпшує узгодження довгої тонкої щілини з відрізком прямокутного хвилеводу і зовнішнім простором, збільшення випромінювання з довгої тонкої щілини і його рівномірності в діапазоні частот.

Таким чином антена – винахід, що пропонується, забезпечує суттєві поліпшення узгодження у діапазоні частот, підвищення рівномірності випромінюваної потужності та спрощення настройки антени.

У антені – прототипі металевий штир виконаний із площею поперечного перерізу, набагато більшою ніж площа довгої тонкої щілини. Це зумовлює появу ефекту екранування краями довгої тонкої щілини поля випромінювання антени. Внаслідок цього антена – прототип має погане узгоджування в діапазоні частот, нерівномірність випромінюваної потужності та складність в настройці.

Проведені дослідження запропонованої конструкції хвилевідно – щілинної антени. Параметри розробленої антени такі: смуга робочих чстот – 8-12 ГГц; коефіцієнт стоячої хвилі за напругою (КСХН) – 1,23 – 1,4.

Новизна даної розробки підтверджена патентом України на винахід.

Власник розгляне різні пропозиції та форми співробітництва з потенційними партнерами з ліцензування, продажу або впровадженню розробки, як в Україні, так і за кордоном.

Теги: 

Категорія каталогу: