Акустичний спосіб знищення колорадського жука і пристрій для його здійснення

Винахід відноситься до сільського господарства, а точніше, до способів, що призначені для знищення шкідників рослин, тобто колорадського жука.

Відомі негативні ефекти на стан здоров’я людей від вібраційних та акустичних коливань на виробництві. При співпадінні частот коливань, що впливають, с резонансними частотами окремих органів можуть случатися навіть розриви живих тканин. Це є основою для здійснення акустичного способу, що призначений для смертельної дії на організм колорадського жука.

Широко відомий спосіб знищення колорадського жука сприскуванням отруйними хімікатами будується на ефекті адсорбції хімікатів поверхнею тіла жука. Використовується, наприклад, дихлордифенилтрихлорэтан (ДДТ), що є отруйним і й для людини, яка проводить сприскування Спосіб має високу трудоємність. Треба проводити сприскування хрустів картоплі за сезон не менш, ніж 4 – 5 разів. Виробництво хімікатів та забезпечення захисту працівників від їхньої дії потребує великого фінансування. Як свідчить практика, повного знищення жука достигнути не вдається.

У порівнянні з відомими механічними, хімічними, біологічними способами акустичний спосіб забезпечує зниження трудоємності робіт на 80%. Дослідні зразки безпечних та ергономічних конструкцій акустичних пристроїв, що увійдуть у склад сільськогосподарської техніки, дозволять зменшити перелік механічних операцій при знищенні шкідників рослин на 20% та усунути вплив токсичних хімічних компонентів на працівників. Ця розробка безпечного екологічно чистого акустичного метода та пристрою для його здійснення проводиться уперше в світі.

Розробка та впровадження нового акустичного способу є стимулом до розвитку наукових досліджень, що спрямовані на вивчення механічних характеристик тканей і органів живих організмів, а також фізичних взаємодій меж акустичним випромінюванням і тканинами живих біологічних особнів.

Макет пристрою для знищення колорадського жука акустичними хвилями
Макет пристрою для знищення колорадського жука акустичними хвилями

Теги: 

Категорія каталогу: