Створено винахід, який лікуватиме депресію

Створено винахід, який лікуватиме депресіюШвейцарська медична компанія Flowing Neuroscience розробила просту у використанні медичну гарнітуру для лікування депресії за допомогою стимуляції мозку. Відтепер будь-хто зможе використовувати новинку вдома для лікування депресивних станів,- повідомляє Велика епоха.

За даними ВООЗ, близько 30 мільйонів людей у всьому світі страждають від депресії, половина з яких не має можливості отримати кваліфіковану допомогу.

Наразі найбільш поширеними методами лікування є антидепресанти, розмовна терапія та фізичні вправи.

Проте відомо, що ліки можуть викликати побічні ефекти й навіть посилити прояв симптомів хвороби. Програма лікування, запропонована вченими, призначена для того, щоб можна було уникнути прийому ліків, працюючи з фізичними й поведінковими механізмами захворювання.

Понад 100 наукових досліджень показали, що стимуляція мозку є безпечним і ефективним способом протидії депресії.

Новий пристрій Flow являє собою медичну гарнітуру для стимуляції мозку. У ній поєднані психологічний підхід, технологія й неврологія. Гарнітура посилає легкі електричні імпульси через мозок пацієнта, націлюючись на частину мозку, яка відповідає за хворобу.

Цей метод має назву транскраніальна стимуляція прямого струму. Він спрямований на те, щоб мозок змінювався в певних ділянках з плином часу.

Окрім гарнітури, винахід має додаток для смартфонів, який допоможе аналізувати результати та долати негативні моделі поведінки, викликані депресією.

Творці винайшли оптимальний план лікування, який полягає в тому, щоб носити гарнітуру 10 днів протягом 25 хвилин на день. При цьому пацієнт повинен використовувати додаток, у якому відслідковуються дії, спрямовані на зміну негативних поведінкових моделей – симптомів депресії. Після перших 10 днів слід скоротити використання гарнітури до двох разів на тиждень і притримуватися такого графіку протягом місяця.